FAQ

Nejčastěji kladené otázky

„Kde najdu info před odjezdem ?“

informace před odjezdem

„Nikdy jsem na žádné podobné akci nebyl. Mohu přijet?“

ANO! Program je bohatý – vyberete si i pokud jste na takové akci úplně poprvé. Na festivalu se nebude pracovat s žádnými pokročilými technikami vyžadujícími předchozí znalosti či zkušenosti. Můžete si vybrat program podle chuti. A navíc: když se vám nebude chtít, nemusíte dělat vůbec nic .. můžete třeba odpočívat při procházce v lese, nebo si užívat sluníčka na břehu rybníka, nebo využít hotelové wellness.


„Letní festival Art of Being mě láká, ale mám trochu obavy. Je to ta správná akce pro mě?“

ANO! S největší pravděpodobností nejsi sám ani sama! Mírné obavy cítí hodně lidí, zejména ti, co jedou na takovou akci poprvé.  Je to přirozené – vždyť vstupovat do neznáma, vydávat se tam, kde jsme ještě nebyli, být mezi novými lidmi – to všechno chce docela odvahu, že? Šeptá-li nám naše intuice, že nás čeká potenciálně silná zkušenost, je v tom obvykle hodně energie. A takové zkušenosti od nás vyžadují  posunout své hranice (aniž bychom je ovšem ignorovali!). Možná není špatný nápad uvědomit si, zda to, co cítíš, má blíže nervozitě, nebo k hororu. Pokud je to to druhé, festival Art of Being zřejmě nebude tou pravou zkušeností pro tebe. Prostě důvěřuj své intuici!


„Nehovořím anglicky. Bude program tlumočen ? „

ANO! S Všechny workshopy jsou simultánně tlumočeny, jak je na srovnatelných akcích zvykem. Tým tlumočníků je připraven pomoci s překladem i mimo semináře a workshopy. I v organizačním týmu většina komunikuje i v angličtině. Zkušenosti z předchozích ročníků nám potvrdili výbornou připravenost týmu. V případě potřeby lze oslovit tlumočníky, kteří jsou označeni žlutým náramkem.


„Mohu se přidat na festival později, nebo se zúčastnit jen některých dnů?“

NE.Celý festival je vedená cesta, která má jasný začátek a konec. Přejeme si zachovat intimitu i hloubku celé skupiny a nenarušovat společné dobrodružství snahou o integraci nově příchozích účastníků. Děkujeme za pochopení.


„Jsem spíše introvert a přijít mezi 200 lidí mě trochu děsí. Zapadnu tam?“

ANO! Samotné vstupování a stávání se součástí skupiny lidí je pro mnoho lidí výzvou. První večer a následující dopoledne obsahuje cvičení a workshopy, které to významně usnadňují. Program připravujeme tak, aby vás podpořil ve spojení sama se sebou a s tím, kde se právě nacházíte; a abyste si dokázali vytvořit takovou zkušenost, po které toužíte a kterou potřebujete. Letní festival Art of Being je příležitostí právě toto trénovat, aniž byste museli být kýmkoli jiným než sami sebou.


„Art of Being je tantrický festival. Je sexuálně zaměřený? Musím se někoho dotýkat?“

NE. Tohle je horká otázka pro mnoho účastníků. A zcela přirozená odpověď je: NE! Letní festival Art of Being, to je takový prostor, kde bude možné zažít celou řadu způsobů, jak oslavovat, jak se vyjádřit, jak s být spolu. A být sexuální, to je pouze jedna z nekonečné palety možností! Není vůbec žádný důvod, proč byste měli dělat cokoli, co se vám nechce. Náš rozmanitý program kombinuje různé metody osobního rozvoje: meditace, jógu, energetická cvičení, kontaktní improvizaci, tanec, šamanismus, rituály, přednášky, diskuze .. a mnoho dalších aktivit. Nemáte-li zájem o téma sexuality, ani o kontakt s druhými, můžete celou dobu navštěvovat jiné workshopy. Nejdůležitějším pravidlem na festivalu je vzájemný respekt k osobním hranicím. Zároveň Art of Being přijímá lidské bytosti v jejich celistvosti, včetně sexuality. Proto nabízíme i několik workshopů na toto téma a sexuálním kontaktům mezi dospělými lidmi nebudeme bránit. Proto připravujeme krásný prostor – „chrám lásky“ – kde se lidé mohou v bezpečném prostředí sexuálně setkávat.


„Jsem homosexuál/ lesba/ mám jinou sexuální orientaci. Mohu přijet?“

ANO. Jste vítáni! Podporujeme všechny formy sebevyjádření, a přejeme si, abychom všichni mohli být sami sebou a oslavovat svou jedinečnost.


„Rád bych na festivalu vystupoval/a nebo nabídl/a své služby. Je to možné?“

ANO. Tým lektorů pro hlavní program je už kompletní. Můžete ale nabídnout svůj workshop, cvičení, tvoření nebo vystoupení do doprovodného programu, nebo se zapojit do organizace. Sledujte stránku spolupráce, kde zjistíte, jaké parťáky právě hledáme. Děkujeme!


„Mohu přijet s partnerem/ bez partnera/ s přáteli / úplně sám?“

ANO. Celého programu se můžete účastnit v páru i jednotlivě. Pokud přijedete v páru, je na vás, zda budete chtít projít stejnými workshopy či cvičeními společně nebo odděleně. A když přijedete úplně sami, nemusíte se obávat, již během zahajovacího večera budete mít možnost se seznámit s ostatními. Většina lidí jezdí jednotlivě či s přáteli, páry obvykle tvoří kolem 30 % účastníků.


„Můžeme přijet i s dětmi?“

Festival je přístupný osobám starším 18 let.


„Mohu přijet se svým domácím mazlíčkem?“

NE. Prosíme zajistěte jim jiné hlídání.


„Můžu přijet s karavanem?“

NE. Karavany není možné v areálu parkovat. Můžete si vybrat z celé škály ubytování od krásně zrekonstruovaných pokojů až po cenově výhodné chatičky.


„Mám dietu (veganská strava, bezlepková dieta apod). Mohu se stravovat s vámi?“

ANO. Běžné diety jsme schopni zařídit, pokud uvedete své požadavky již při registraci. Strava je primárně vegetariánská a k dispozici je vždy i veganská či raw varianta. Máte-li speciální dietu, napište nám to do pole Poznámka při registraci. Oceníme vaši včasnou komunikaci – i když se vynasnažíme, na místě již nemusíme být schopni vám vyhovět.


„Mohu si objednat pobyt bez stravy?“

NE. Cena za ubytování zahrnuje i vyváženou vegetariánskou stravu, která doplňuje náš program. Není možné cenu snížit v případě, že byste s námi nejedli. Poskytneme vám za výbornou cenu skvělou stravu, Honza Dlabal je bezkonkurečně vynikající kuchař a umíme vyjít vstříc i vaší speciální dietě.


„Jak se dostanu do místa konání autobusem nebo vlakem?“

Až se bude festival blížit, zašleme vám e-mailem podrobné informace ohledně dopravy. Na Facebooku bude také možnost se domluvit na spolujízdě s ostatními účastníky.


„Můžete mě spojit s někým, kdo jede na festival autem?“

ANO. Na webu zveřejníme cestovní fórum, kde může každý vložit svou nabídku nebo poptávku na spolujízdu. Na tuto možnost budete upozorněni emailem


„Bude zajištěna doprava na festival?“

 V den konání festivalu vypravíme z Prahy minibus – cena 500 Kč / 20€ / osobu

START : Praha, letiště Václava Havla, terminál 1 odjezd v 11:00 a ve 14:30 hodin

zastávka : Hlavní nádraží Praha , před Fantovou kavárnou v 11:30 a v 15:00 hodin

Odjezd z festivalu: V pátek odpoledne otevřeme registrace, odjezd v 14:30 hodin z hotelu Luna

Zastávky Hlavní nádraží a letiště Václava Havla