informace před odjezdem

Milí přátelé,

již za pár dní  se sejdeme v Koutech, na tom krásném místě mezi rybníky a lesy, abychom spolu prožili pět kouzelných dní plných poznání, přátelství, tantry, skvělé živé hudby, tance, slunění se a koupání. Téma, které se letošním festivalem bude prolínat a na které se zaměří i průvodci festivalem je LÁSKA JE ODPOVĚĎ. Věříme, že jste stejně zvědaví jako my!

I letos Vám posíláme pár užitečných informací, které vám pomohou abyste nic nezapomněli a abyste po příjezdu mohli rychle naskočit na festivalovou vlnu. Moc se na vás těšíme!

Důležité informace před odjezdem na festival!

Letošní Letní festival Art of Being se opět koná v areálu hotelu Luna, nedaleko Ledče nad Sázavou. Hotel je v krásném prostředí, obklopen lesy a rybníky, což vždy podpoří krásu celé akce. Někteří z Vás jsou ubytovaní v Hotelu Kouty, který je přímo v lese a od Hotelu Luna je vzdálený 8-10 minut chůze.
Registrace pro ubytované v Hotelu Kouty budou probíhat též v Hotelu Luna. Doplatek za vstupenky je nutné uhradit v hotovosti, budete-li mít částku připravenou přesně, budeme vám vděční. Platba kartou bohužel není možná. Ujistěte se prosím, že máte dostatečnou hotovost, viz doporučení níže.
Ubytovaní na Luně po zaregistrování převezmou klíč od pokoje/chatky na recepci Luny v 1. patře. Ubytovaní na Koutech se přesunou na hotel Kouty a převezmou si klíče přímo v hotelu Kouty.

Pro zpříjemnění pobytu jsme pro vás připravili několik následujících doporučení:

KDY NEJLÉPE DORAZIT?

V úterý 2. července můžete přijet již ve 13. hodin, kdy otevíráme registrace a po zaregistrování a ubytování si již budete moci užívat rodící se festivalovou atmosféru v přírodě přímo v areálu. Budete tak mít dostatek času vyřídit si v klidu formality, užít si krásné odpoledne a připojit se k taneční meditaci v 16.00 hodin, kterou povede Guy Barrington. Večeři začneme podávat již od 17:00 hodin, abychom všichni v klidu stihli zahájení festivalu v 19:00. Prosíme, naplánujte si svůj příjezd tak, abyste si mohli v klidu užít začátek programu.

Všechny workshopy jsou vedeny v českém a anglickém jazyce.

Prosíme Vás, abyste si předvyplnili hotelový formulář elektronicky popř. čitelně, hůlkovým písmem. Formulář je přiložen, nebo si ho můžete stáhnout na našich stránkách: Stahujte ZDE. Formulář můžete přivézt s sebou, ale pohodlnější pro všechny bude, když nám ho pošlete rovnou mailem na registracefaob@nexpo.cz. Urychlíte tím registrace na místě.

JAK SE DOSTANU DO HOTELU LUNA A KOUTY?

Hotel Luna je dobře dostupný díky dálnici D1, cesta z Prahy trvá asi hodinu, z Brna přibližně 75 minut. Adresa: Hotel Luna, Kouty 77. Vyjeďte včas, na dálnici D1 probíhají opravy a místy je silný provoz. Letos je navíc před dojezdem k hotelu Luna objížďka, proto tentokrát přikládáme i mapku s doporučenou objížďkou. Pokud nabízíte nebo hledáte odvoz na festival, můžete se připojit do skupinky na Facebooku a domluvte se s ostatními účastníky. Můžete také vyzkoušet aplikaci https://www.blablacar.cz

POZOR – objížďka!
Bohužel je z důvodu rekonstrukce kanalizace aktuálně uzavřen průjezd obcí Kouty. Navigace zohledňující dopravní omezení (např. Google Maps) objížďku registrují a doporučují správnou trasu do našeho „Konferenčního hotelu Luna“ přes obec Horní Paseka. Prohlédněte si nejrychlejší trasu s objížďkou ve směru od Prahy a ve směru od Brna

Hotel LUNA, Kouty 77 584 01 Ledeč nad Sázavou
GPS: 49°38’18″N; 15°17’57″E;

49.638N, 15.3E

Z Prahy bude zajišťovat dopravu na festival také BUS. Odjezd z letiště Václava Havla bude v 11 :00, z Hlavního nádraží v 11: 30. Další odjezd pak bude ve 14:30 z letiště a v cca 15:00 z Hlavního nádraží – cena jízdného je 500Kč. Kapacita odvozu je omezená, místi v busu si můžete rezervovat ZDE a to do 25. 6. s uvedením času odjezdu. Kontakt na manažerku přepravy: Bára Vosýnková +420 607 539 769 případně nexposystem@gmail.com Přijďte včas, bus bohužel nemůže čekat na opozdilce.

Místo setkání na letišti je info stánek na terminálu 1 naproti Costa Coffee

Na Hlavním nádraží vás delegát vyzvedne před občerstvením Burger King.

Pokud cestujete hromadnou dopravou, důrazně vám doporučujeme, abyste si včas zjistili a zajistili spoj nejen pro příjezd na festival, ale také na odjezd v neděli (připomínáme, že festival bude končit obědem ve 12.30 hodin). Spoje naleznete zde: www.idos.cz

JAK SE DOSTANU Z FESTIVALU ZPĚT DO PRAHY NA LETIŠTĚ NEBO NÁDRAŽÍ?

Během festivalu se lidé často domluví na spolujízdě. Pro ostatní vypravíme autobus, který bude odjíždět v sobotu 6. června ve 14:30 a zastaví opět na Hlavním nádraží a na Letišti Václava Havla.

CHCI ZŮSTAT O DEN DÉLE

Není divu, vybrali jsme pro festival opravdu nádherné místo 🙂 Od nás máte rezervované ubytování od úterka 2. do soboty 6. července. V případě že chcete odjet v neděli 7. července, prosím vyplňte obratem svůj požadavek ZDE. Jedna noc navíc se snídaní na pokoji v hotelu Luna stojí 800 Kč, v chatce 400 Kč. Pozor – není možné se na jednu noc stěhovat. Všechny, kteří zůstávají do neděle, zveme v sobotu večer k přátelskému posezení u táborového ohně.

CO S SEBOU?

Dostatek hotovosti – v areálu festivalu nebude možné platit kartou a není k dispozici bankomat, kde by bylo možné na místě vybrat hotovost. Nejbližší bankomat je v nedaleké Ledči nad Sázavou (ČS, ČSOB, KB), která je cca 7 km od hotelu nebo ve Světlé nad Sázavou (GE, ČSOB, KB), vzdálené 14 km od místa konání festivalu. Pro další informace můžete použít odkaz Vyhledávání bankomatů nebo kontaktujte vaši banku.

Na místě konání festivalu bude několik stánků s oblečením a různými drobnostmi, malým občerstvením a bude rovněž možnost relaxace prostřednictvím masáže… proto zvažte výši hotovosti, kterou budete mít s sebou. Kromě hotovosti na doplatek ceny vstupenky (6800 Kč nebo 280€) vám doporučujeme vzít si navíc 2 500 Kč až 3 000 Kč. Pokud jste při registraci zadali platný slevový kód, odečteme vám slevu z ceny vstupenky na místě. Pokud přijíždíte ze zahraničí, doporučujeme Vám, abyste si peníze vyměnili na území ČR.

Karimatku, meditační podložku či sedák – většina sálů je vybavena zátěžovými koberci, venkovní stan má dřevěnou podlahu. Pro lepší pohodlí proto doporučujeme přivézt si s sebou vlastní karimatku. Dále doporučujeme:

Pohodlné oblečení

Ručník – sice budete mít na pokoji i v chatce, ale bude se hodit u rybníka

Léky – pokud nějaké užíváte, nezapomeňte je doma!

Hudební nástroje – zejména šamanský buben či chřestidla. Bubnovací kruh bude letos důležitou součástí festivalového rituálu!

Psací potřeby

Vyplněný registrační formulář – prosíme vyplňte čitelně, nejlépe elektronicky ke stažení zde

Plavky – v areálu je rybník a pro ubytované v Hotelu Luna je k dispozici wellness a krytý bazén. V Hotelu Kouty je sauna.

Papírové kapesníky

Lahev na vodu

Opalovací krém

Pláštěnku, deštník – na jednotlivé workshopy a jídlo budete přecházet venkem, tak abyste v případě deště nepromokli

Šátek na oči na meditace

Nabíječku na mobil

Příruční svítilnu a reflexní pásku – především ti, kteří jsou ubytováni v chatkách a na Koutech

Pokud máte zvláštní stravovací nároky a vyžadujete něco speciálního (např. rýžové chlebíčky), vezměte si je s sebou

Hotelové pokoje a chatičky jsou plně vybaveny veškerým ložním prádlem, proto není nutné vozit s sebou.

POTVRZENÍ O ZAPLACENÍ

Pokud budete potřebovat potvrzení o zaplacení, předpokládáme, že jste jste nám již zaslali Vaše fakturační údaje.

Kontakty

Hotel LUNA recepce, pevná linka +420 569 738 800

Bára Vosýnková manažer přepravy z Prahy +420607 539 769

Honza koordinace přepravy +420 777 010 944 HELP LINE

Sledujte stránky festivalu pro další info >>>>> Z D E <<<<<<

Těšíme se na Vás!

Za festivalový tým s láskou

Irena a Petr

Dear Friends,

we will soon meet in Kouty, in a beautiful location between ponds and woods, to spend five magical days full of love, friendship, tantra, amazing live music, dancing, sunbathing and swimming.

We are sending you some useful information to help you not to forget anything important and to quickly jump on the festival wave after you arrive. We look forward to seeing you soon!

Important information before departure

The festival will be held on the premises of the Hotel Luna again, near Ledeč nad Sázavou. The hotel is surrounded by beautiful nature that will support our festival experience. Some of you are accommodated at the Hotel Kouty, which is situated in the woods and only 8-10 minute walk from the Hotel Luna.

Registration of all the participants will take place in the Hotel Luna. The remainder of the ticket cost needs to be paid in cash, we accept both CZK and €. Unfortunately, we cannot accept bank notes of nominations higher than 200 €. Payment by credit/debit card is not possible. Please make sure that you have enough cash on you – see the recommendation below.

If you are staying at the hotel Luna, once registered, you can collect a key to your room at the reception of this hotel on the first floor. If you are staying at the hotel Kouty, you will get the key to your room directly at Kouty.

To make your stay more pleasurable, we have prepared a couple of recommendations:

WHEN TO ARRIVE?

You can arrive as early as 1p.m on Tuesday July 2nd. The registrations will open at this time. After registration and checking in you will have time to enjoy the emerging festival atmosphere in the nature surrounding the festival venue. This way you will have plenty of time to sort out all formalities, enjoy a beautiful afternoon and join a Dance meditation with Guy Barrington at 4 p.m. A dinner at 5 p.m. will set us off on our festival journey. When planning your arrival, please make sure that you will not be rushed and you can enjoy the beginning of the programme, which starts at 7 p.m.

All workshops are delivered in both the Czech and English language.

We recommend that you download the hotel form HERE, fill it in in advance at your convenience and send it to registracefaob@nexpo.cz before the end of this month. This will help to speed up registrations on site. As an alternative, you can print it and bring it with you.

HOW TO GET THERE? You can get to Hotel Luna via D1 motorway. Address: Hotel Luna, Kouty 77. Do allow sufficient time for the journey. There is roadwork in some parts of D1 and the traffic can be heavy. There is also roadworks just before the Hotel Luna, therefore we have attached a map for you with the best way to go. Please allow 1.5 – 2 hours for your drive.

If you look for or offer car sharing, join the Facebook group to find out whom you can share the journey with. You can also use the application https://www.blablacar.de

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/se20-account-data/13347/media/faob-2017/gps.jpg?tom7kpgx

There is also an option for everybody travelling from Prague to use the festival coach. The departure from the Vaclav Havel airport will be at 11:00 a.m. and 2:30 p.m., from the Prague Main Railway station the coach will depart at 11:30 a.m. and at 3 p.m. Price of the ticket is 500 CZK / 20€ one way. The capacity is limited so make sure you book your place before June 25 via THIS FORM or by contacting the transport manager Bára Vosýnková at nexposystem@gmail.com, phone +420 607 539 769. Don’t forget to state your preferred time of departure. Come on time, the bus cannot wait.
The meeting point at the Vaclav Havel Airport is at the information desk at the Terminal 1, opposite the Costa Coffee.

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/se20-account-data/13347/media/art-of-being/meeting-point.jpg?tom7kpgx

At Prague Main Railway Station the meeting point is in front of the Burger King.

If you are using the public transport, we strongly advise you to check your connection not only for your arrival at the festival but also for your departure on Sunday (we would like to remind you that the festival will finish with lunch at 14.30 a.m.). To search for your public transport connections, please visit www.idos.cz

HOW WILL I GET BACK TO PRAGUE AIRPORT OR MAIN RAILWAY STATION AFTER THE FESTIVAL?

During the festival many people find somebody to share the journey with. For the others we will arrange a coach which will be leaving after lunch on Saturday and will stop again at the Prague Main Station and Vaclav Havel Airport.

I WOULD LIKE TO STAY AN EXTRA DAY

If you want to stay in the beautiful countryside of Vysočina till Sunday 7th July, you are welcome and we kindly ask you to confirm it NOW HERE. The extra night will cost 32€ including breakfast (room Hotel Luna) or 16 € (chalet Hotel Luna). Attention – it is not possible to change your room / cottage for one night.

All those who will stay until Sunday are invited to a friendly sitting by campfire on Saturday night, singing, sharing, chatting….

WHAT TO BRING?

Sufficient amount of cash–unfortunately it is not possible to pay with credit card and there is no ATM available to withdraw cash in the hotel. The nearest ATM is in Ledeč nad Sázavou (for ČS, ČSOB, KB banks) which is approximately 7km from the hotel, or in Světlá nad Sázavou (GE, ČSOB, KB banks), 14 km away from the Hotel Luna. For more information follow this link ATM or contact your bank.

At the festival venue there will be a couple of stalls with various spiritual and festival related goods and refreshment. You can also pamper yourself with a variety of massages. Besides the amount required to settle the outstanding payment for the festival (6800 CZK or 280€), we recommend to bring another 2500 – 3500 CZK. If you used a valid discount code when registering for the festival on-line, this discount will be deducted from the price of the festival ticket during checking in.
If you are travelling from abroad, we advise you to exchange the currency in the Czech Republic.

Reflective bands – these are required by law if walking on the road at night.

Yoga mat– most of the rooms are equipped with basic carpets, the outdoor marquee has wooden floor. Therefore, for your comfort, bring your own yoga mat.

Comfortable clothes

Towel – there are towels in the rooms, but en extra towel will be handy for the wellness or when swimming in the pond.

Medication – if you are taking any, please don’t forget them at home!

Swimsuit – there is a pond and for those staying in the Hotel Luna there is a wellness and indoor pool. In the Hotel Kouty there is a sauna.

Torch-Flashlight

Paper tissues

Water bottle

Sunscreen

Umbrella, rain coat

Bandana to cover your eyes during meditation

Mobile Phone Charger

Small notepad and pencil in case you would like to make some notes

The hotel rooms and the chalets are fully equipped with sheets and blankets, so there is no need to bring any with you.

Please leave your pets at home.

Only adults of 18+ years can attend the festival.

PAYMENT CONFIRMATION

If you require a payment confirmation, invoice or receipt, we assume that you have already sent us all the invoicing information.

Useful contacts:

Hotel LUNA reception, landline +420 569738 800

Bára Vosýnková, transport manager for coach journeys from Prague e-mail vosynkova6@seznam.cz mobile +420 607 539 769

Honza – transport HELP LINE +420 777 010 944

We look forward to seeing you soon!

On behalf of the festival team, with love,

Irena and Petr