Marcel Jayananda Harazím

Jayananda se od roku 1998 věnuje studiu, praxi, rozvíjení a kombinování masážních, meditačních a jógových technik Dálného východu.

V roce 2010 absolvoval v jihoindickém Shri Kali ašrámu „500 Hr Yoga AllianceR Tantra Yoga Teacher Training Course“. Od té doby proniká, vždy několik měsíců v roce, do tajů tradičního tantrického Shaivaismu pod laskavým vedením Bhagavana Shanmukhy, zakladatele a mistra Shri Kali. Pod záštitou ašrámu se Jayananda také stará o výuku a program českých zájemců o relaxačně-jógové zimní prázdniny jižní Indii. V ČR se, v sezóně duben-prosinec, věnuje hlavně své čarodějnické praxi, specializované na mnohahodinové masážní terapie v rámci „Abumandra Healing Therapy“ a osobně vede projekt mobilních masáží „Fakeer Healing Temple“.

Tradiční tantra jóga je jeho velikým koníčkem a kromě pravidelných lekcí v Praze pořádá i několik jógových víkendů pro zájemce o hlubší poznání tradiční tantrické nauky.

Jeho festivalový příběh si můžete přečíst na https://artofbeingfestival.cz/pribeh-festivalove-lasky-angelina-a-jay/

Web www.jayananda.cz


Ranní jógová praxe na festivalu Art of Being je kombinací meditace, prohloubení dechu a sekvence ásan(poloh) jménem „Tri Dosha Balancing“, pocházející z tradičního tantrického systému Kaula (Kašmírský Šivaismus).

Tato nauka starověké drávidské Indie, vycházející z učení Véd  uctívá naše tělo jako dokonalou manifestaci Brahmy (absolutního vědomí) a prostřednictvím jógové praxe pečuje o každodenní harmonii mezi tělem, myslí a vědomím.

Učí naše tělo hluboké relaxaci a meditaci na buněčné úrovni a tím ho činní uvolněnějším, otevřenějším a prostupnějším. Pro nový den a nové zkušenosti.

Ideální příprava pro festivalový den, plný nových setkání a intenzivního programu.