Zpět

Tady a teď – Petr

Před chvíli jsem zavěsil telefon. Zrušená schůzka. Nestíhám, nemám čas. Kolikrát jsem to jen slyšel ? A to jsme nešli pracovat. Jen si s kamarádem zajít na jedno. Na hodinku, jen tak. Pobýt, zastavit se. Kam se to ženeme ? Nemáme čas být tady a teď pro nás samé ? Pro naše přátele, nejbližší? Pracujeme, žijeme, pro naše okolí, pro naše známé, pro naší firmu. Ale co my? Už bylo mnoho napsáno o tom jak žít, jak si užít života, být šťasten. Ale co to vlastně znamená? Není to mimo jiné i jen prostě být ?

Někteří si to dnes již uvědomují a nevynechají žádnou příležitost, jen tak být. Pro sebe, s přáteli, jen tak.Když se mi podaří v dnešním uspěchaném dni nalézt chvilku pro sebe, je to takový svátek. A já si těch svátků užívám každý den několik. Krátké zastavení u nezvykle zmrzlého rampouchu, zajímavá námraza na skle výlohy nebo šálek dobré kávy při čekání na cokoliv. Jak prosté. Denně procházíme v uspěchaném čase a ani nás nenapadne třeba jen pozvednou hlavu, a prohlédnout si, jaké překvapení nás čeká ve vikýřích městských domů. A taky se chvíli zastavit jen pro sebe na trochu déle. Třeba zajít do sauny abych si poté náležitě vychutnal orosený půllitr.

Když se mi před pár lety naskytla příležitost jet na festival, neměl jsem ani ponětí, co tam mohu očekávat, co mě tam potká. Byla to příležitost zastavit se. Už jsem to potřeboval. Ne, neváhal jsem. Prostě jsem vypnul telefon a jel. Nebyl to zrovna jednoduchý úkol. Pronásledovaly mě myšlenky desítek nepřečtených emailů, mnoho zmeškaných hovorů a kdo ví co ještě. Jel jsem .Vyrazil jsem na báječný festival tantry, který ve mně zanechal hluboké zážitky, na které si nad fotkami zavzpomínám ještě dnes.

Léto, koupání, divoký tanec, živá hudba klidné meditace , spousty krátkých i delších setkání, kde nikdo nikam nespěchal. Ani už si nepamatuji, kolikrát jsem se v tom plynutí zasnil tak, že mě probudilo až cinkání zvonků, zvoucí na zahájení workshopů. Neuvěřitelných 5 dní pohody, zastavení a pořádné dávky energie pro tělo, srdce i duši.

Na konci festivalu při závěrečných tónech, jsem si neskutečně přál, aby tohle setkání nikdy neskončilo. A každou vteřinou jsem nasával pomalu končící letní atmosféru palety zážitků neskutečných dní. A všechny prožitky stály za to, abych si uvědomil, že je opravdu hodně dobré udělat něco pro sebe, zastavit se a prostě jen být . I tohle je fakt dobrý důvod proč jet na festival a prožít Zázrak a Tajemství .

DSC_9837IMG_3655DSC_9921