Více o skvělé Tině Malia

TINA MALIA www.tantrafestival.cz THE ART OF BEING

Tina Malia je světově známou hudební vizionářkou a to hlavně v oblasti DreamPopu a společenství posvátných zpěvů.  Malia je žena mnoha talentů, která uplatňuje své vlohy jako zpěvačka, autorka textů, instrumentalistka a producentka.  Malia využívá toto vyjímečně široké kreativní spektrum ke zhmotnění bohatství svého vnitřního světa.  Její hlas, nástroj nevšední čistoty, dokáže být jemný jako povzdychnutí anděla nebo naopak mocný jako silný mořský proud.  Tina zahřívá srdce svou nevšední kompozicí, texty, které povznášejí a hudbou, která inspiruje.

Její matka, proslulá koncertní pianistka a operní pěvkyně, původem z Jižní Korei, byla hnací silou v Tinině klasickém hudebním vzdělání.  Nicméně, byl to její otec, který jí v 15 letech koupil kytaru a povzbuzoval jí v tom, aby se nechala vést svou hudební zvědavostí. „Pamatuji si ty chvíle, kdy jsem poprvé objevila ženské osobnosti folkové hudby – Joni Mitchell, Joan Baez, Ani DiFranco, Alison Krauss.  Naučila jsem se hrát na kytaru tak, že jsem poslouchala jejich hudbu a takto jsem se naučila i psát své vlastní texty, “  říká Malia.

Krátce po vydání svého prvního alba Shores of Avalon, které sklidilo velký ohlas, se Tina seznámila se světovým průkopníkem chant zpěvu Jai Uttal.  Jai nabídl Tině možnost zpívat v jeho unikátním sboru – the Pagan Love Orchestra.  Byl to Jai, kdo touto cestou Tině představil bohatou duchovní tradici Sanskrit mantry.

„Když jsem poprvé začala zpívat s Jai,“ vzpomíná Tina , „nedokázala jsem porozumět té kráse a síle ukryté v mantrách.  Později, během náročného životního období,  jsem z toho mohla čerpat a využívat léčebné síly, která vychází z opakování těchto posvátných zvuků.  Je to tak jednoduché a přitom tak vyjímečné.“  Tinina láska k mantrám je patrná v jejím albu Jaya Bhagavan (rok vydání 2005), Bridge to Vallabha (rok vydání 2015) a nejnověji v albu Anahata: Mantras For A Heart Wide Open.

Tinin vše zahrnující pohled na svět a její umělecký rozhled jí vedly k práci ve studiu a ke spolupráci s proslulými hudebními umělci jako je popová zpěvačka India Arie, známá chant umělkyně Deva Premal & Miten,  světově uznávaný Omar Faruk Tekbilek a Idan Raichel, EDM trailblazer, Bassnectar, a textař  Kenny Loggins.  Tinin nesmírný talent do sebe s lehkostí vplétá všechny tyto styly, jak je patrné z jejích albumů: Shores of Avalon, Jaya Bhagavan, The Silent Awakening, The Lost Frontier, Bridge to Vallabha a Anahata.

Maliina hudba je milována posluchači po celém světě, v rádiu, tisku,  lidmi a organizacemi, které udávají současné trendy a styly jako je Echoes’ John Diliberto, Kenny Loggins, Jai Uttal, Bassnectar, Yoga Journal, Zone Music Reporter, Music Connection and Huffington Post.