Zpět

Co pro mě znamená tantra – Jana

Na poli tantry jsem téměř nepolíbenou Evou, někým, kdo byl vhozen do prudké řeky, která ho teď nese s sebou a marné by bylo jakékoliv volání S.O.S. či hledání záchranných pomůcek, v tento moment ………. by mi právě ony pomáhaly k topení se.

Nechci se bránit tomu proudu, nechci se bát se chvilkami topit,  nechci dál být tou,  která ví.

Chci se tomu otevřít, přijmout to a po každém kratičkém dotknutí se dna opět stoupat nad hladinu. Silnější, vědomější, krásnější, radostnější a plnější života v přítomném okamžiku.

Tantra je pro mě jako nekonečná magická hlubina moře. Místo, kde vládne věčný klid, stejně jako v hlubinách Vesmíru či v hlubinách prožitku spojení. V mém postupném prozkoumávání života se tantra stala nástrojem do místa, které je podivnější než všechna ostatní – nejméně známé a nejvíce záhadné. Ne nepodobné Vesmíru, kde běžné představy času a vzdáleností mizí. Je to  magické a bezpečné místo, kterému se mé lidské tělo musí naučit naslouchat. Jedná s o jediné místo, kde se cítím doma. Je to moje duše.

Miluji si číst Osha a ztotožňovat se s tím, jak nás inspiruje k žití. Miluji si dělat své maličkaté denní rituály, které mě vrací do tady a teď. Miluji se stokrát za den vracet vědomě do svého těla a uvědomovat si každý jemný podnět, který mi způsobuje touhu.

Miluji milování se svým vlastním tělem či spojení s někým blízkým. Miluji se radovat z blízkosti, doteku, otevřeného srdce, životní energie a tisíce a jedna dalších maličkostí, které každý den přináší.

A právě tohle mě učí tantra.

A právě proto se chci občas vědomě topit.

A právě proto pojedu na letní festival Art of Being.

Jana